Amphenol Industrial 97-3108A20-4PY-417-940
97-3108A20-4PY-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A20-4PY-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 4C 4#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108A20-4PY-417-940.pdf
Availability of 97-3108A20-4PY-417-940
QUANTITY
97-3108A20-4PY-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A20-4PY-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3108A20-4PY-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A20-4PY-417-940
Related Links97-3108A20-, 97-3108A20-4PY-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A20-4PY-417-940 Details Description
Related parts for 97-3108A20-4PY-417-940
RES SMD 95.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HOLDER BATT COIN 2CELL 20MM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC SMB datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.69 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf