Amphenol Industrial 97-3108A20-7S-417
97-3108A20-7S-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A20-7S-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 8C 8#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3108A20-7S-417.pdf
Availability of 97-3108A20-7S-417
QUANTITY
97-3108A20-7S-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A20-7S-417
Internal Part NumberEIS-97-3108A20-7S-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A20-7S-417
Related Links97-3108A, 97-3108A20-7S-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A20-7S-417 Details Description
Related parts for 97-3108A20-7S-417
CAP 47MF -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
CAP CER 10PF 3KV NP0 1808 datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 172K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 169MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
PANHEAD SCREW M2.5X9.3 100 PCS datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf