Amphenol Industrial 97-3108A20-8PY
97-3108A20-8PY picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A20-8PY
Brief Description
AB 6C 4#16, 2#8 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108A20-8PY.pdf
Availability of 97-3108A20-8PY
QUANTITY
97-3108A20-8PY Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A20-8PY
Internal Part NumberEIS-97-3108A20-8PY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A20-8PY
Related Links97-3108, 97-3108A20-8PY Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A20-8PY Details Description
Related parts for 97-3108A20-8PY
CONN HEADER 2MM SNGL STR 7POS datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 25NS 52PLCC datasheet.pdf
DIODE MODULE 200V 50A ISOTOP datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC QUAD PLL FOR DTV 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 3.97K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 1% 1.5W 1218 datasheet.pdf