Amphenol Industrial 97-3108A28-15P-940
97-3108A28-15P-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A28-15P-940
Brief Description
AB 35C 35#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108A28-15P-940.pdf
Availability of 97-3108A28-15P-940
QUANTITY
97-3108A28-15P-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A28-15P-940
Internal Part NumberEIS-97-3108A28-15P-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A28-15P-940
Related Links97-3108A2, 97-3108A28-15P-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A28-15P-940 Details Description
Related parts for 97-3108A28-15P-940
IC ASYNC FIFO MEM 256X9 32-PLCC datasheet.pdf
CONTACT SKT 20-24AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 13.8 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.90M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf