Amphenol Industrial 97-3108A28-16PW-940
97-3108A28-16PW-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A28-16PW-940
Brief Description
AB 20C 20#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108A28-16PW-940.pdf
Availability of 97-3108A28-16PW-940
QUANTITY
97-3108A28-16PW-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A28-16PW-940
Internal Part NumberEIS-97-3108A28-16PW-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A28-16PW-940
Related Links97-3108A2, 97-3108A28-16PW-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A28-16PW-940 Details Description
Related parts for 97-3108A28-16PW-940
RES SMD 3.92KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711 datasheet.pdf