Amphenol Industrial 97-3108A28-16SY-940
97-3108A28-16SY-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A28-16SY-940
Brief Description
AB 20C 20#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3108A28-16SY-940.pdf
Availability of 97-3108A28-16SY-940
QUANTITY
97-3108A28-16SY-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A28-16SY-940
Internal Part NumberEIS-97-3108A28-16SY-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A28-16SY-940
Related Links97-3108A2, 97-3108A28-16SY-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A28-16SY-940 Details Description
Related parts for 97-3108A28-16SY-940
FUSE GLASS 3A 250VAC 2AG datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 84MA 2.2 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" WW datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 30POS GOLD SMD datasheet.pdf
CAP FILM 2.5UF 1.2KVDC RAD 4LD datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 12V 6.75A datasheet.pdf
INDUST COMM THERMAL IMAGER 30HZ datasheet.pdf
Connector Socket 74 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS STRGHT PIN datasheet.pdf