Amphenol Industrial 97-3108A28-20S
97-3108A28-20S picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A28-20S
Brief Description
AB 14C 10#12 4#16 SKT ANG PLUG
Datasheet Download
97-3108A28-20S.pdf
Availability of 97-3108A28-20S
QUANTITY
97-3108A28-20S Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A28-20S
Internal Part NumberEIS-97-3108A28-20S
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A28-20S
Related Links97-3108, 97-3108A28-20S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A28-20S Details Description
Related parts for 97-3108A28-20S
RES SMD 220K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SNT-4A datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 9A 8SOP datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 5.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG6 18AWG 500' datasheet.pdf
EM 900X datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf