Amphenol Industrial 97-3108B16S-4PZ-417-940
97-3108B16S-4PZ-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B16S-4PZ-417-940
Brief Description
AB 2C 2#16S PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108B16S-4PZ-417-940.pdf
Availability of 97-3108B16S-4PZ-417-940
QUANTITY
97-3108B16S-4PZ-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B16S-4PZ-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3108B16S-4PZ-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B16S-4PZ-417-940
Related Links97-3108B16S, 97-3108B16S-4PZ-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B16S-4PZ-417-940 Details Description
Related parts for 97-3108B16S-4PZ-417-940
EPS200 HTSHRNK AD BK 3/16"X1' datasheet.pdf
SWITCH VOLT-SELECT PNL MNT 6POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
FRICTION LATCH HEADER DR VERT datasheet.pdf
RES MO 1W 16 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR PHASE 75-264VAC 25A datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.688" (17.48mm) datasheet.pdf