Amphenol Industrial 97-3108B20-17P-940
97-3108B20-17P-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B20-17P-940
Brief Description
AB 6C 1#16, 5#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108B20-17P-940.pdf
Availability of 97-3108B20-17P-940
QUANTITY
97-3108B20-17P-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B20-17P-940
Internal Part NumberEIS-97-3108B20-17P-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B20-17P-940
Related Links97-3108B2, 97-3108B20-17P-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B20-17P-940 Details Description
Related parts for 97-3108B20-17P-940
IC CAN TXRX W/BUS WAKE-UP 8-SOIC datasheet.pdf
CON PWR JCK 2.5 X 6.5MM VERT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES 590 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE MOD COIL 8COND 10' PRE-CUT datasheet.pdf
RES 25.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf