Amphenol Industrial 97-3108B20-6PX-940
97-3108B20-6PX-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B20-6PX-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 3C 3#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108B20-6PX-940.pdf
Availability of 97-3108B20-6PX-940
QUANTITY
97-3108B20-6PX-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B20-6PX-940
Internal Part NumberEIS-97-3108B20-6PX-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B20-6PX-940
Related Links97-3108B2, 97-3108B20-6PX-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B20-6PX-940 Details Description
Related parts for 97-3108B20-6PX-940
CAP FILM 10000PF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 70MA 3.37 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 2W DO204AL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 1A TO-92 datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG RED 500' datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1A 90V DO-214AC datasheet.pdf