Amphenol Industrial 97-3108B20-7S-417-940
97-3108B20-7S-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B20-7S-417-940
Brief Description
AB 8C 8#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3108B20-7S-417-940.pdf
Availability of 97-3108B20-7S-417-940
QUANTITY
97-3108B20-7S-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B20-7S-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3108B20-7S-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B20-7S-417-940
Related Links97-3108B20, 97-3108B20-7S-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B20-7S-417-940 Details Description
Related parts for 97-3108B20-7S-417-940
IC MPU/RESET CIRC 4.00V SC70-4 datasheet.pdf
FIXED IND 4.8UH 7A 16.3 MOHM SMD datasheet.pdf
SENSOR MAGNETOPOT 10K OHM 200MM datasheet.pdf
RES 40.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 196 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 0.100 SMD datasheet.pdf