Amphenol Industrial 97-3108B22-10SZ-940
97-3108B22-10SZ-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B22-10SZ-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 4C 4#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3108B22-10SZ-940.pdf
Availability of 97-3108B22-10SZ-940
QUANTITY
97-3108B22-10SZ-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B22-10SZ-940
Internal Part NumberEIS-97-3108B22-10SZ-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B22-10SZ-940
Related Links97-3108B2, 97-3108B22-10SZ-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B22-10SZ-940 Details Description
Related parts for 97-3108B22-10SZ-940
CONN FFC BOTTOM 12POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
QUICKIE* HEADER datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
SENSOR SOFTPOT 10K OHM 50MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
1X1 EMI HOUSING ASSY 1 DEGREE datasheet.pdf
CONN SMD SHD HDR GOLD 6POS datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
21.55MM X 13.21MM 1=25/PK datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf