Amphenol Industrial 97-3108B22-16PZ-940
97-3108B22-16PZ-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B22-16PZ-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 9C 6#16, 3#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108B22-16PZ-940.pdf
Availability of 97-3108B22-16PZ-940
QUANTITY
97-3108B22-16PZ-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B22-16PZ-940
Internal Part NumberEIS-97-3108B22-16PZ-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B22-16PZ-940
Related Links97-3108B2, 97-3108B22-16PZ-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B22-16PZ-940 Details Description
Related parts for 97-3108B22-16PZ-940
IC TRIGGER HEX SCHMITT 14-DIP datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
SENS 750PSI 5/8" M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 5% 3W 2728 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG ORANGE 2500' datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 385MA 300 MOHM SMD datasheet.pdf
HDM/FA SAPR.131F.185F BENCH G CU datasheet.pdf
SPT-SMD 1 5/ 5-V-3 5 R44 datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf