Amphenol Industrial 97-3108B28-16SW-940
97-3108B28-16SW-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B28-16SW-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 20C 20#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3108B28-16SW-940.pdf
Availability of 97-3108B28-16SW-940
QUANTITY
97-3108B28-16SW-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B28-16SW-940
Internal Part NumberEIS-97-3108B28-16SW-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B28-16SW-940
Related Links97-3108B2, 97-3108B28-16SW-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B28-16SW-940 Details Description
Related parts for 97-3108B28-16SW-940
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH REED SPDT .25A 20-30 A/T datasheet.pdf
MODULE EM357 NO PA/LNA W/ANT TG datasheet.pdf
CONN HEADER 108POS R/A TIN datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 150MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
LOOP POWERED ISOLATOR 4-20MA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CUT & POLISH FLAP BRUSH 7A MED datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf