Amphenol Industrial 97-3108B28-17PZ-940
97-3108B28-17PZ-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B28-17PZ-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 15C 15#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108B28-17PZ-940.pdf
Availability of 97-3108B28-17PZ-940
QUANTITY
97-3108B28-17PZ-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B28-17PZ-940
Internal Part NumberEIS-97-3108B28-17PZ-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B28-17PZ-940
Related Links97-3108B2, 97-3108B28-17PZ-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B28-17PZ-940 Details Description
Related parts for 97-3108B28-17PZ-940
RELAY TELECOM DPDT 2A 3V datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.13M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 124KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
K-8301-B TKFOR 2578 K8301B datasheet.pdf
FJ GIGE 2M COLOR CAMERA datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGE .100 7POS HL LOW P datasheet.pdf
KK RPC 100 HDR FRLK RTAN 05 CKT datasheet.pdf
CONT PIN CRIMP 14-16AWG AU 2.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0016UF 5% 2500VDC AXI datasheet.pdf