Amphenol Industrial 97-3108B28-6PW-417-940
97-3108B28-6PW-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B28-6PW-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 3C 3#4 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108B28-6PW-417-940.pdf
Availability of 97-3108B28-6PW-417-940
QUANTITY
97-3108B28-6PW-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B28-6PW-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3108B28-6PW-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B28-6PW-417-940
Related Links97-3108B28-, 97-3108B28-6PW-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B28-6PW-417-940 Details Description
Related parts for 97-3108B28-6PW-417-940
DIODE ZENER 36V 200MW SOD323 datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO213AB datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 26POS VRT AU SMD datasheet.pdf
RES 7.87 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR PHOTO PNP 2M 12-24V datasheet.pdf
FIXED IND 360UH 40MA 35 OHM TH datasheet.pdf