NorComp 973-025-020R121
973-025-020R121 picture photo
Mfg. Part Number
973-025-020R121
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Brief Description
BACKSHELL DB25 STR METALIZ PLAST
Datasheet Download
973-025-020R121.pdf
Availability of 973-025-020R121
QUANTITY
973-025-020R121 Order Process
Ship out your order
Specifications of 973-025-020R121
Internal Part NumberEIS-973-025-020R121
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents973-025-020R121 Material Declaration
Product Training ModulesBackshell Selection Guide
D-Sub Connectors
3D Model973-025-0x0Rxx1.pdf973-025-0(1,2)0Rxx1.stp973-025-0(1,2)0Rxx1.igs
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Series973
Accessory TypeTwo Piece Backshell
Number of Positions25
Cable TypeRound
Cable Exit180°
ShieldingShielded
MaterialPlastic, Metallized
PlatingNickel over Copper
HardwareAssembly Hardware, Strain Relief
FeaturesMating Screws 4-40, Sealed
ColorSilver
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)973-025-020R121
Related Links973-025, 973-025-020R121 Datasheet, NorComp Distributor
973-025-020R121 Details Description
Related parts for 973-025-020R121
CAP CER 1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 20V 20% 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS 45DEG 3.81MM datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 4POS SINGLE datasheet.pdf