TE Connectivity Deutsch Connectors 983-6K14-12P7
983-6K14-12P7 picture photo
Mfg. Part Number
983-6K14-12P7
Brief Description
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS
Datasheet Download
983-6K14-12P7.pdf
Availability of 983-6K14-12P7
QUANTITY
983-6K14-12P7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 983-6K14-12P7
Internal Part NumberEIS-983-6K14-12P7
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions12
Shell Size - Insert14-12
Fastening TypeThreaded
Orientation7
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)983-6K14-12P7
Related Links983-6K, 983-6K14-12P7 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
983-6K14-12P7 Details Description
Related parts for 983-6K14-12P7
CAP FILM 0.18UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN SPLICE 10-12AWG BUTT SOLIS datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 22PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 5SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 48VOUT 25W datasheet.pdf