TE Connectivity Deutsch Connectors 983-6K14-12S6
983-6K14-12S6 picture photo
Mfg. Part Number
983-6K14-12S6
Brief Description
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
983-6K14-12S6.pdf
Availability of 983-6K14-12S6
QUANTITY
983-6K14-12S6 Order Process
Ship out your order
Specifications of 983-6K14-12S6
Internal Part NumberEIS-983-6K14-12S6
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions12
Shell Size - Insert14-12
Fastening TypeThreaded
Orientation6
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)983-6K14-12S6
Related Links983-6K, 983-6K14-12S6 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
983-6K14-12S6 Details Description
Related parts for 983-6K14-12S6
VARISTOR 185V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 20MA TSLP-4 datasheet.pdf
CAP MICA 110PF 5% 500V 1210 datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 2A NMP datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 0-15 PSI datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 15VC SOT666 datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM datasheet.pdf