TE Connectivity Deutsch Connectors 983-6KE22-19PN-L
983-6KE22-19PN-L picture photo
Mfg. Part Number
983-6KE22-19PN-L
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN
Datasheet Download
983-6KE22-19PN-L.pdf
Availability of 983-6KE22-19PN-L
QUANTITY
983-6KE22-19PN-L Order Process
Ship out your order
Specifications of 983-6KE22-19PN-L
Internal Part NumberEIS-983-6KE22-19PN-L
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series983
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)983-6KE22-19PN-L
Related Links983-6KE2, 983-6KE22-19PN-L Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
983-6KE22-19PN-L Details Description
Related parts for 983-6KE22-19PN-L
KIT EXTENSION WIRE THERMOCOUPLE datasheet.pdf
CONN FRONT CAP 26POS SKT HOUSING datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 15.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 60 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.681 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 8PIN SLD CUP datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 300PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf