TE Connectivity Deutsch Connectors 983-6SE22-19P7-L
983-6SE22-19P7-L picture photo
Mfg. Part Number
983-6SE22-19P7-L
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN
Datasheet Download
983-6SE22-19P7-L.pdf
Availability of 983-6SE22-19P7-L
QUANTITY
983-6SE22-19P7-L Order Process
Ship out your order
Specifications of 983-6SE22-19P7-L
Internal Part NumberEIS-983-6SE22-19P7-L
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series983
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
Orientation7
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)983-6SE22-19P7-L
Related Links983-6SE2, 983-6SE22-19P7-L Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
983-6SE22-19P7-L Details Description
Related parts for 983-6SE22-19P7-L
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS VERT 1.5MM TIN datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 126 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS SKT datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/20W CARBON LOG datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 0.100 SMD datasheet.pdf