FFF 98414-G06-14LF
98414-G06-14LF picture photo
Mfg. Part Number
98414-G06-14LF
Brief Description
CONN HEADER 14POS 2MM STR DL PCB
Datasheet Download
98414-G06-14LF.pdf
Availability of 98414-G06-14LF
QUANTITY
98414-G06-14LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98414-G06-14LF
Internal Part NumberEIS-98414-G06-14LF
Featured ProductMezzSelect
PCN PackagingMinitek Header and Bergstik Packaging 28/Apr/2014
Standard Package100
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98414-G06-14LF
Related Links98414-G, 98414-G06-14LF Datasheet, FFF Distributor
98414-G06-14LF Details Description
Related parts for 98414-G06-14LF
IC VREF SHUNT 1.235V TO92-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 75W 5V 15A datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 83 I/O 100PQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 6.65M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC BLUETOOTH READY CTRLR 76VQFN datasheet.pdf
SCD 3.81/08/90G 3.2SN GN BX datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA ZIF GOLD datasheet.pdf
508 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 8MSOP datasheet.pdf