FFF 98414-G10-12ULF
98414-G10-12ULF picture photo
Mfg. Part Number
98414-G10-12ULF
Brief Description
CONN HEADER STRT
Datasheet Download
98414-G10-12ULF.pdf
Availability of 98414-G10-12ULF
QUANTITY
98414-G10-12ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98414-G10-12ULF
Internal Part NumberEIS-98414-G10-12ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorCream
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98414-G10-12ULF
Related Links98414-G, 98414-G10-12ULF Datasheet, FFF Distributor
98414-G10-12ULF Details Description
Related parts for 98414-G10-12ULF
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUNCTION GENERATOR 7MHZ SWEEP datasheet.pdf
NOMEX SLEEVING 1 1/2" GREEN 25' datasheet.pdf
I2 DIE MMC-200 22-18 (190300020) datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 40POS R/A GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf