FFF 98417-F61-32ULF
98417-F61-32ULF picture photo
Mfg. Part Number
98417-F61-32ULF
Brief Description
MINITEK
Datasheet Download
98417-F61-32ULF.pdf
Availability of 98417-F61-32ULF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
98417-F61-32ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98417-F61-32ULF
Internal Part NumberEIS-98417-F61-32ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package352
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek™
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Holder
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
ColorCream
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98417-F61-32ULF
Related Links98417-F, 98417-F61-32ULF Datasheet, FFF Distributor
98417-F61-32ULF Details Description
Related parts for 98417-F61-32ULF
IC 12-BIT SERIAL A/D 8VSSOP datasheet.pdf
IC DESERIAL LVDS 32BIT 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ADXL362 datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
MPAC ST HDR datasheet.pdf
RJI KABEL AWG 22/7 FLEX IP20/ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf