FFF 98423-F61-15LF
98423-F61-15LF picture photo
Mfg. Part Number
98423-F61-15LF
Brief Description
CONN HEADER STRT
Datasheet Download
98423-F61-15LF.pdf
Availability of 98423-F61-15LF
QUANTITY
98423-F61-15LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98423-F61-15LF
Internal Part NumberEIS-98423-F61-15LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98423-F61-15LF
Related Links98423-F, 98423-F61-15LF Datasheet, FFF Distributor
98423-F61-15LF Details Description
Related parts for 98423-F61-15LF
LED GREEN CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 360MA 780 MOHM datasheet.pdf
RES 50 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR CURR 15A 1:100 VRT datasheet.pdf