FFF 98424-G52-12ALF
98424-G52-12ALF picture photo
Mfg. Part Number
98424-G52-12ALF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 12POS 2MM STR DL SMD
Datasheet Download
98424-G52-12ALF.pdf
Availability of 98424-G52-12ALF
QUANTITY
98424-G52-12ALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98424-G52-12ALF
Internal Part NumberEIS-98424-G52-12ALF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package600
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorCream
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98424-G52-12ALF
Related Links98424-G, 98424-G52-12ALF Datasheet, FFF Distributor
98424-G52-12ALF Details Description
Related parts for 98424-G52-12ALF
VARISTOR 354V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT SCK datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRIAC 6MFSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT MOB COIL UHF CC 490-512MHZ datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf