FFF 98424-G52-16A
98424-G52-16A picture photo
Mfg. Part Number
98424-G52-16A
Brief Description
MINITEK SHROUDED HDR SMT
Datasheet Download
98424-G52-16A.pdf
Availability of 98424-G52-16A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
98424-G52-16A Order Process
Ship out your order
Specifications of 98424-G52-16A
Internal Part NumberEIS-98424-G52-16A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMezzSelect
PCN Obsolescence/ EOLBasics+ Non Rohs 25/Jul/2007
Standard Package600
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98424-G52-16A
Related Links98424-, 98424-G52-16A Datasheet, FFF Distributor
98424-G52-16A Details Description
Related parts for 98424-G52-16A
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC RCVR/DRVR 5V DIFF ECL 8-TSSOP datasheet.pdf
CABLE 15COND 16AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 157MA 16 OHM TH datasheet.pdf