FFF 98424-G52-26A
98424-G52-26A picture photo
Mfg. Part Number
98424-G52-26A
Brief Description
MINITEK SHROUDED HDR SMT
Datasheet Download
98424-G52-26A.pdf
Availability of 98424-G52-26A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
98424-G52-26A Order Process
Ship out your order
Specifications of 98424-G52-26A
Internal Part NumberEIS-98424-G52-26A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMezzSelect
PCN Obsolescence/ EOLBasics+ Non Rohs 25/Jul/2007
Standard Package600
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98424-G52-26A
Related Links98424-, 98424-G52-26A Datasheet, FFF Distributor
98424-G52-26A Details Description
Related parts for 98424-G52-26A
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 7.23K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
2X1 MAG45 10/100 S866P9 Y/G LEDS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS .050 THRUHL datasheet.pdf