FFF 98424-S52-30ALF
98424-S52-30ALF picture photo
Mfg. Part Number
98424-S52-30ALF
Brief Description
MINITEK
Datasheet Download
98424-S52-30ALF.pdf
Availability of 98424-S52-30ALF
QUANTITY
98424-S52-30ALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98424-S52-30ALF
Internal Part NumberEIS-98424-S52-30ALF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package600
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98424-S52-30ALF
Related Links98424-S, 98424-S52-30ALF Datasheet, FFF Distributor
98424-S52-30ALF Details Description
Related parts for 98424-S52-30ALF
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 870MA 430 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1.347A 110 MOHM datasheet.pdf