FFF 98426-G06-10-148LF
98426-G06-10-148LF picture photo
Mfg. Part Number
98426-G06-10-148LF
Datasheet Download
98426-G06-10-148LF.pdf
Availability of 98426-G06-10-148LF
QUANTITY
98426-G06-10-148LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98426-G06-10-148LF
Internal Part NumberEIS-98426-G06-10-148LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingBulk
Number of Positions20
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.673" (17.10mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.583" (14.80mm)
Length - Tail0.091" (2.30mm)