FFF 98426-G13-17-237LF
98426-G13-17-237LF picture photo
Mfg. Part Number
98426-G13-17-237LF
Brief Description
MINITEK HDR
Datasheet Download
98426-G13-17-237LF.pdf
Availability of 98426-G13-17-237LF
QUANTITY
98426-G13-17-237LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98426-G13-17-237LF
Internal Part NumberEIS-98426-G13-17-237LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Number of Positions34
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall1.024" (26.00mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.933" (23.70mm)
Length - Tail0.091" (2.30mm)
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98426-G13-17-237LF
Related Links98426-G13, 98426-G13-17-237LF Datasheet, FFF Distributor
98426-G13-17-237LF Details Description
Related parts for 98426-G13-17-237LF
FUSE PTC RESETTABLE .65A HOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS 1MM GOLD VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CAP TRIM 3-36PF 100V THRU HOLE datasheet.pdf