FFF 98426-S11-10-190LF
98426-S11-10-190LF picture photo
Mfg. Part Number
98426-S11-10-190LF
Brief Description
CONN HEADER STACKING
Datasheet Download
98426-S11-10-190LF.pdf
Availability of 98426-S11-10-190LF
QUANTITY
98426-S11-10-190LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98426-S11-10-190LF
Internal Part NumberEIS-98426-S11-10-190LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions20
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.878" (22.30mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.748" (19.00mm)
Length - Tail0.091" (2.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98426-S11-10-190LF
Related Links98426-S11, 98426-S11-10-190LF Datasheet, FFF Distributor
98426-S11-10-190LF Details Description
Related parts for 98426-S11-10-190LF
TRANS NPN 50V 0.1A MINI 3P datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 30A DOP3I datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC +/-12V OUT 1W datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf