FFF 98426-S16-07-297LF
98426-S16-07-297LF picture photo
Mfg. Part Number
98426-S16-07-297LF
Brief Description
MINITEK SHRD STACKING HDR
Datasheet Download
98426-S16-07-297LF.pdf
Availability of 98426-S16-07-297LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
98426-S16-07-297LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98426-S16-07-297LF
Internal Part NumberEIS-98426-S16-07-297LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingBulk
Number of Positions14
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall1.260" (32.00mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height1.169" (29.70mm)
Length - Tail0.091" (2.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98426-S16-07-297LF
Related Links98426-S16, 98426-S16-07-297LF Datasheet, FFF Distributor
98426-S16-07-297LF Details Description
Related parts for 98426-S16-07-297LF
IGBT 600V 75A 290W TO220AB datasheet.pdf
IDC CABLE - APR50B/AE50G/APR50B datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 470MA 1.12 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SIG END 10 COL datasheet.pdf
BCZ 3.81/16/270 SN OR BX datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 335MA 3 OHM SMD datasheet.pdf