FFF 98464-G61-10ULF
98464-G61-10ULF picture photo
Mfg. Part Number
98464-G61-10ULF
Brief Description
MINITEK SHR HDR 10POS R/A PCB
Datasheet Download
98464-G61-10ULF.pdf
Availability of 98464-G61-10ULF
QUANTITY
98464-G61-10ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98464-G61-10ULF
Internal Part NumberEIS-98464-G61-10ULF
Featured ProductMezzSelect
Standard Package47
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
FeaturesPolarizing Key
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98464-G61-10ULF
Related Links98464-G, 98464-G61-10ULF Datasheet, FFF Distributor
98464-G61-10ULF Details Description
Related parts for 98464-G61-10ULF
CONN HEADR BRKWAY .100 22POS R/A datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.75A 32VDC 0603 datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH SPDT 15A LONG HINGE LEVER datasheet.pdf
IC PMU BATTERY CHRGR/REG 25USMD datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 270MA 1.4 OHM datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 15M datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf
BAR LIGHTS 85X32MM WHITE datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3.2A 36 MOHM SMD datasheet.pdf