FFF 98464-G61-14ULF
98464-G61-14ULF picture photo
Mfg. Part Number
98464-G61-14ULF
Brief Description
CONN HEADER 14POS 2MM R/A DL PCB
Datasheet Download
98464-G61-14ULF.pdf
Availability of 98464-G61-14ULF
QUANTITY
98464-G61-14ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98464-G61-14ULF
Internal Part NumberEIS-98464-G61-14ULF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Featured ProductMezzSelect
Standard Package35
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
FeaturesPolarizing Key
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98464-G61-14ULF
Related Links98464-G, 98464-G61-14ULF Datasheet, FFF Distributor
98464-G61-14ULF Details Description
Related parts for 98464-G61-14ULF
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES MO 2W 8.2K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 Y/G,Y/G,Y/G,Y/G datasheet.pdf
RES 1.96 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.24 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 249 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SACC-E-M12MS-17P-M16XL/0 5 datasheet.pdf
OSC SO 106.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.22 UF 20% 300 VAC RAD datasheet.pdf