FFF 98464-G61-28LF
98464-G61-28LF picture photo
Mfg. Part Number
98464-G61-28LF
Brief Description
CONN HEADER 28POS 2MM R/A DL PCB
Datasheet Download
98464-G61-28LF.pdf
Availability of 98464-G61-28LF
QUANTITY
98464-G61-28LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98464-G61-28LF
Internal Part NumberEIS-98464-G61-28LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package100
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98464-G61-28LF
Related Links98464-G, 98464-G61-28LF Datasheet, FFF Distributor
98464-G61-28LF Details Description
Related parts for 98464-G61-28LF
SENS OPTO REFL 2.03MM-5.58MM CMT datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 1.5K OHM 6SIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
LED COOL WHT DIFF 2MINI PLCC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf