FFF 98464-G61-50LF
98464-G61-50LF picture photo
Mfg. Part Number
98464-G61-50LF
Brief Description
CONN HEADER 50POS 2MM R/A DL PCB
Datasheet Download
98464-G61-50LF.pdf
Availability of 98464-G61-50LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
98464-G61-50LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98464-G61-50LF
Internal Part NumberEIS-98464-G61-50LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMezzSelect
Standard Package100
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98464-G61-50LF
Related Links98464-G, 98464-G61-50LF Datasheet, FFF Distributor
98464-G61-50LF Details Description
Related parts for 98464-G61-50LF
CAP ALUM 680UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC64H/AE64G/HPK64H datasheet.pdf
CONN PLUG 120POS VERT FH .8MM datasheet.pdf
FUSE IND T-DELAY .200A 600VAC/DC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
PLUG INSIDE PLUNGER STND DPDT datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 28POS datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 90 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 5.49 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf