E-Z-Hook 9922-18WTE
9922-18WTE picture photo
Mfg. Part Number
9922-18WTE
Manufacturer
Product Category
Test Leads - Banana, Meter Interface
Brief Description
LEAD PLUG STK BAN 2MM WHITE 18"
Datasheet Download
9922-18WTE.pdf
Availability of 9922-18WTE
QUANTITY
9922-18WTE Order Process
Ship out your order
Specifications of 9922-18WTE
Internal Part NumberEIS-9922-18WTE
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - Banana, Meter Interface
Series9922
TypePatch Cord
ConfigurationBanana to Banana
1st ConnectorBanana Plug, Single, Stackable
2nd ConnectorBanana Plug, Single, Stackable
Cable Length18.0" (457.20mm)
Contents1 Lead, White
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Stacking MethodFront Stacking (Both Connectors)
Wire Gauge28 AWG