TXC CORPORATION 9B-14.7456MAAE-B
9B-14.7456MAAE-B picture photo
Mfg. Part Number
9B-14.7456MAAE-B
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 30ppm 12pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
9B-14.7456MAAE-B.pdf
Availability of 9B-14.7456MAAE-B
QUANTITY
9B-14.7456MAAE-B Order Process
Ship out your order
Specifications of 9B-14.7456MAAE-B
Internal Part NumberEIS-9B-14.7456MAAE-B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9B
PackagingBulk
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.145" (3.68mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9B-14.7456MAAE-B
Related Links9B-14.74, 9B-14.7456MAAE-B Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9B-14.7456MAAE-B Details Description
Related parts for 9B-14.7456MAAE-B
IC UART DUAL W/FIFO 48-LQFP datasheet.pdf
MOD PWR INLET STD FILTER 2A PNL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
EMITTER OSLON 453NM DEEPBLUE SMD datasheet.pdf
IC SSD TRPL BUCK + LDO 34USMD datasheet.pdf
RES 3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL TIE MNT .18"DIA .31"W BLACK datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V DO213AB datasheet.pdf