TXC CORPORATION 9B-16.384MAAJ-B
9B-16.384MAAJ-B picture photo
Mfg. Part Number
9B-16.384MAAJ-B
Brief Description
Crystal 16.3840MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
9B-16.384MAAJ-B.pdf
Availability of 9B-16.384MAAJ-B
QUANTITY
9B-16.384MAAJ-B Order Process
Ship out your order
Specifications of 9B-16.384MAAJ-B
Internal Part NumberEIS-9B-16.384MAAJ-B
TypeMHz Crystal
Frequency16.384MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.145" (3.68mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9B-16.384MAAJ-B
Related Links9B-16.3, 9B-16.384MAAJ-B Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9B-16.384MAAJ-B Details Description
Related parts for 9B-16.384MAAJ-B
IC TXRX RS-232 3:3 2.7V 24TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 122PS .8MM DL GOLD SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC DO214AB datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY 750W 200V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2.25A 87 MOHM datasheet.pdf
VARISTOR 150A 16V 1206 datasheet.pdf