TXC CORPORATION 9B-19.6608MBBK-B
9B-19.6608MBBK-B picture photo
Mfg. Part Number
9B-19.6608MBBK-B
Brief Description
Crystal 19.6608MHz 50ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
9B-19.6608MBBK-B.pdf
Availability of 9B-19.6608MBBK-B
QUANTITY
9B-19.6608MBBK-B Order Process
Ship out your order
Specifications of 9B-19.6608MBBK-B
Internal Part NumberEIS-9B-19.6608MBBK-B
TypeMHz Crystal
Frequency19.6608MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.145" (3.68mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9B-19.6608MBBK-B
Related Links9B-19.66, 9B-19.6608MBBK-B Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9B-19.6608MBBK-B Details Description
Related parts for 9B-19.6608MBBK-B
RES SMD 100 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 12KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC FPGA 125 I/O 160PQFP datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 40 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
HOUSING PLSTC GRN 2.95"LX0.59"W datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 10-UMAX datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
OSC VCTCXO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf