TXC CORPORATION 9B-48.000MEEQ-B
9B-48.000MEEQ-B picture photo
Mfg. Part Number
9B-48.000MEEQ-B
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 48.0000MHz 10ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
9B-48.000MEEQ-B.pdf
Availability of 9B-48.000MEEQ-B
QUANTITY
9B-48.000MEEQ-B Order Process
Ship out your order
Specifications of 9B-48.000MEEQ-B
Internal Part NumberEIS-9B-48.000MEEQ-B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9B
PackagingBulk
TypeMHz Crystal
Frequency48MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.150" W (11.50mm x 3.80mm)
Height0.145" (3.68mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9B-48.000MEEQ-B
Related Links9B-48.0, 9B-48.000MEEQ-B Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9B-48.000MEEQ-B Details Description
Related parts for 9B-48.000MEEQ-B
CONN EDGE PCI DUAL .050 184 POS datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 1.8MSPS 12-TQFN datasheet.pdf
TVS DIODE 342VWM 548VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
IC PMU FOR APP PROCESSOR 40-LLP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 4V X6S 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD .156" 15POS THRUHL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf