TXC CORPORATION 9B-48.000MFEQ-B
9B-48.000MFEQ-B picture photo
Mfg. Part Number
9B-48.000MFEQ-B
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 48.0000MHz 15ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
9B-48.000MFEQ-B.pdf
Availability of 9B-48.000MFEQ-B
QUANTITY
9B-48.000MFEQ-B Order Process
Ship out your order
Specifications of 9B-48.000MFEQ-B
Internal Part NumberEIS-9B-48.000MFEQ-B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9B
PackagingBulk
TypeMHz Crystal
Frequency48MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.145" (3.68mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9B-48.000MFEQ-B
Related Links9B-48.0, 9B-48.000MFEQ-B Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9B-48.000MFEQ-B Details Description
Related parts for 9B-48.000MFEQ-B
IDC CABLE - MSD34K/MC34M/MCF34K datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWIT 32X16 304BGA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 11.77"L X 9.9"W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 665 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Plug HDMI 19 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf