TXC CORPORATION 9B-7.3728MBBK-B
9B-7.3728MBBK-B picture photo
Mfg. Part Number
9B-7.3728MBBK-B
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 7.3728MHz 50ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
9B-7.3728MBBK-B.pdf
Availability of 9B-7.3728MBBK-B
QUANTITY
9B-7.3728MBBK-B Order Process
Ship out your order
Specifications of 9B-7.3728MBBK-B
Internal Part NumberEIS-9B-7.3728MBBK-B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9B
PackagingBulk
TypeMHz Crystal
Frequency7.3728MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.145" (3.68mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9B-7.3728MBBK-B
Related Links9B-7.37, 9B-7.3728MBBK-B Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9B-7.3728MBBK-B Details Description
Related parts for 9B-7.3728MBBK-B
IC XDCP SGL 64-TAP 2.5K 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20UNF 4-20MA datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 52V 2000W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
RND SPACER 0.171" NYLON 14.35MM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT RA PIN datasheet.pdf
MICRO 100C P 30" YEL FLOAT NI datasheet.pdf