TXC CORPORATION 9C-13.560MAAE-T
9C-13.560MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-13.560MAAE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 13.5600MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-13.560MAAE-T.pdf
Availability of 9C-13.560MAAE-T
QUANTITY
9C-13.560MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-13.560MAAE-T
Internal Part NumberEIS-9C-13.560MAAE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13.56MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-13.560MAAE-T
Related Links9C-13.5, 9C-13.560MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-13.560MAAE-T Details Description
Related parts for 9C-13.560MAAE-T
CAP ALUM 12000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V C0G RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN IDC 15POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf