TXC CORPORATION 9C-13.560MAAJ-T
9C-13.560MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-13.560MAAJ-T
Brief Description
Crystal 13.5600MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
9C-13.560MAAJ-T.pdf
Availability of 9C-13.560MAAJ-T
QUANTITY
9C-13.560MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-13.560MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-9C-13.560MAAJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeMHz Crystal
Frequency13.56MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-13.560MAAJ-T
Related Links9C-13.5, 9C-13.560MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-13.560MAAJ-T Details Description
Related parts for 9C-13.560MAAJ-T
IC REG LDO 3V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
INSTALL TOOL RED FOR SHR SER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 10POS PCB datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 14.9 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.619 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS SKT datasheet.pdf
POT 8 OHM 25W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf