TXC CORPORATION 9C-14.7456MAAE-T
9C-14.7456MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-14.7456MAAE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 30ppm 12pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-14.7456MAAE-T.pdf
Availability of 9C-14.7456MAAE-T
QUANTITY
9C-14.7456MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-14.7456MAAE-T
Internal Part NumberEIS-9C-14.7456MAAE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-14.7456MAAE-T
Related Links9C-14.74, 9C-14.7456MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-14.7456MAAE-T Details Description
Related parts for 9C-14.7456MAAE-T
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
IC DRVR/RCVR DUAL INTRFAC 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 150PF 10KV RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
K60732A TOOL KIT datasheet.pdf
IC CLK SYNTHESIZER 8KHZ 24-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 48POS datasheet.pdf