TXC CORPORATION 9C-16.9344MAAE-T
9C-16.9344MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-16.9344MAAE-T
Brief Description
Crystal 16.9344MHz 30ppm 12pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-16.9344MAAE-T.pdf
Availability of 9C-16.9344MAAE-T
QUANTITY
9C-16.9344MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-16.9344MAAE-T
Internal Part NumberEIS-9C-16.9344MAAE-T
TypeMHz Crystal
Frequency16.9344MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-16.9344MAAE-T
Related Links9C-16.93, 9C-16.9344MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-16.9344MAAE-T Details Description
Related parts for 9C-16.9344MAAE-T
IDC CABLE - MPR60K/MC60F/X datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
IC TXRX 3.3V MULTIPROTOCOL 38QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A SOT223-6 datasheet.pdf
DSUB 26 F CRIMP HD G CAD F0 datasheet.pdf
RES 0.196 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 39K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
IC BUS I2C DUAL BID 1MHZ 8DSBGA datasheet.pdf