TXC CORPORATION 9C-18.432MEEJ-T
9C-18.432MEEJ-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-18.432MEEJ-T
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 10ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
9C-18.432MEEJ-T.pdf
Availability of 9C-18.432MEEJ-T
QUANTITY
9C-18.432MEEJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-18.432MEEJ-T
Internal Part NumberEIS-9C-18.432MEEJ-T
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-18.432MEEJ-T
Related Links9C-18.4, 9C-18.432MEEJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-18.432MEEJ-T Details Description
Related parts for 9C-18.432MEEJ-T
SWITCH ROTARY SP-12POS BCD datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 2.6A 78 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 104K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
APPRENTICE TOOL SET datasheet.pdf
TIE HOLDER ADH 1X1" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
N STRT PLG-JCK RG-142 6" datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 28AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CAP FILM 330NF10%275VAC RADIAL datasheet.pdf