TXC CORPORATION 9C-20.480MAAE-T
9C-20.480MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-20.480MAAE-T
Brief Description
Crystal 20.4800MHz 30ppm 12pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-20.480MAAE-T.pdf
Availability of 9C-20.480MAAE-T
QUANTITY
9C-20.480MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-20.480MAAE-T
Internal Part NumberEIS-9C-20.480MAAE-T
TypeMHz Crystal
Frequency20.48MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-20.480MAAE-T
Related Links9C-20.4, 9C-20.480MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-20.480MAAE-T Details Description
Related parts for 9C-20.480MAAE-T
JUMPER-H1501TR/A3049L/H1501TR 2" datasheet.pdf
IC CTRLR CCFL BACKLIGHT 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 390PF 3KV NP0 2220 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 14POS 2MM T/H datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC DO204AC datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 2CH 6A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
RES 0.25 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf